facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịnyụpụta

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m anyụpụta M na-anyụpụta   Ị na-anyụpụta Ọ na-anyụpụta
Perfekt A - A -   Ị nyụpụtago Ọ nyụpụtago
Präteritum A -   M nyụpụtago Ị nyụpụtara Ọ nyụpụtara
Futur A ga m anyụpụta M ga anyụpụta   Ị ga anyụpụta Ọ ga anyụpụta
Konditional M kaara ịnyụpụta     Ị kaara ịnyụpụta Ọ kaara ịnyụpụta
Imperativ       Nyụpụtaa  
Hortativ Kaa m nyụpụtaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-anyụpụta Ụnụ na-anyụpụta Ha na-anyụpụta
Perfekt Anyị a-nyụpụtago Ụnụ a-nyụpụtago Ha a-nyụpụtago
Präteritum Anyị nyụpụtara Ụnụ nyụpụtara Ha nyụpụtara
Futur Anyị ga anyụpụta Ụnụ ga anyụpụta Ha ga anyụpụta
Konditional Anyị kaara ịnyụpụta Ụnụ kaara ịnyụpụta Ha kaara ịnyụpụta
Imperativ   Nyụpụtaanu  
Hortativ Kaa anyị nyụpụtaa   Ha nyụpụtaa