facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgba akwa

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agba akwa M na-agba akwa   Ị na-agba akwa Ọ na-agba akwa
Perfekt A - A -   Ị gbago akwa Ọ gbago akwa
Präteritum A -   M gbago akwa Ị gbara akwa Ọ gbara akwa
Futur A ga m agba akwa M ga agba akwa   Ị ga agba akwa Ọ ga agba akwa
Konditional M kaara ịgba akwa     Ị kaara ịgba akwa Ọ kaara ịgba akwa
Imperativ       gbaa akwa  
Hortativ Kaa m gbaa akwa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agba akwa Ụnụ na-agba akwa Ha na-agba akwa
Perfekt Anyị a-gbago akwa Ụnụ a-gbago akwa Ha a-gbago akwa
Präteritum Anyị gbara akwa Ụnụ gbara akwa Ha gbara akwa
Futur Anyị ga agba akwa Ụnụ ga agba akwa Ha ga agba akwa
Konditional Anyị kaara ịgba akwa Ụnụ kaara ịgba akwa Ha kaara ịgba akwa
Imperativ   Gbaanu akwa  
Hortativ Kaa anyị gbaa akwa   Ha gbaa akwa