facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ima ọsọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ema ọsọ M na-ema ọsọ   Ị na-ema ọsọ Ọ na-ema ọsọ
Perfekt A - A -   Ị emago ọsọ Ọ emago ọsọ
Präteritum A -   M emago ọsọ Ị emara ọsọ Ọ emara ọsọ
Futur A ga m ema ọsọ M ga ema ọsọ   Ị ga ema ọsọ Ọ ga ema ọsọ
Konditional M kaara ima ọsọ     Ị kaara ima ọsọ Ọ kaara ima ọsọ
Imperativ       Mae ọsọ  
Hortativ Kaa m mae ọsọ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ema ọsọ Ụnụ na-ema ọsọ Ha na-ema ọsọ
Perfekt Anyị a-emago ọsọ Ụnụ a-emago ọsọ Ha a-emago ọsọ
Präteritum Anyị emara ọsọ Ụnụ emara ọsọ Ha emara ọsọ
Futur Anyị ga ema ọsọ Ụnụ ga ema ọsọ Ha ga ema ọsọ
Konditional Anyị kaara ima ọsọ Ụnụ kaara ima ọsọ Ha kaara ima ọsọ
Imperativ   Maenu ọsọ  
Hortativ Kaa anyị mae ọsọ   Ha mae ọsọ