facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imechi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emechi M na-emechi   Ị na-emechi Ọ na-emechi
Perfekt A - A -   Ị emechigo Ọ emechigo
Präteritum A -   M emechigo Ị emechiri Ọ emechiri
Futur A ga m emechi M ga emechi   Ị ga emechi Ọ ga emechi
Konditional M kaara imechi     Ị kaara imechi Ọ kaara imechi
Imperativ       mechie  
Hortativ Kaa m mechie        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emechi Ụnụ na-emechi Ha na-emechi
Perfekt Anyị a-emechigo Ụnụ a-emechigo Ha a-emechigo
Präteritum Anyị emechiri Ụnụ emechiri Ha emechiri
Futur Anyị ga emechi Ụnụ ga emechi Ha ga emechi
Konditional Anyị kaara imechi Ụnụ kaara imechi Ha kaara imechi
Imperativ   Mechienu  
Hortativ Kaa anyị mechie   Ha mechie