facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imedebe

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emedebe M na-emedebe   Ị na-emedebe Ọ na-emedebe
Perfekt A - A -   Ị emedebego Ọ emedebego
Präteritum A -   M emedebego Ị emedebere Ọ emedebere
Futur A ga m emedebe M ga emedebe   Ị ga emedebe Ọ ga emedebe
Konditional M kaara imedebe     Ị kaara imedebe Ọ kaara imedebe
Imperativ       medebee  
Hortativ Kaa m medebee        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emedebe Ụnụ na-emedebe Ha na-emedebe
Perfekt Anyị a-emedebego Ụnụ a-emedebego Ha a-emedebego
Präteritum Anyị emedebere Ụnụ emedebere Ha emedebere
Futur Anyị ga emedebe Ụnụ ga emedebe Ha ga emedebe
Konditional Anyị kaara imedebe Ụnụ kaara imedebe Ha kaara imedebe
Imperativ   Medebeenu  
Hortativ Kaa anyị medebee   Ha medebee