facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ijikere

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ejikere M na-ejikere   Ị na-ejikere Ọ na-ejikere
Perfekt A - A -   Ị ejikerego Ọ ejikerego
Präteritum A -   M ejikerego Ị ejikerere Ọ ejikerere
Futur A ga m ejikere M ga ejikere   Ị ga ejikere Ọ ga ejikere
Konditional M kaara ijikere     Ị kaara ijikere Ọ kaara ijikere
Imperativ       Jikeree  
Hortativ Kaa m jikeree        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ejikere Ụnụ na-ejikere Ha na-ejikere
Perfekt Anyị a-ejikerego Ụnụ a-ejikerego Ha a-ejikerego
Präteritum Anyị ejikerere Ụnụ ejikerere Ha ejikerere
Futur Anyị ga ejikere Ụnụ ga ejikere Ha ga ejikere
Konditional Anyị kaara ijikere Ụnụ kaara ijikere Ha kaara ijikere
Imperativ   Jikereenu  
Hortativ Kaa anyị jikeree   Ha jikeree