facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgbati

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agbati M na-agbati   Ị na-agbati Ọ na-agbati
Perfekt A - A -   Ị gbatigo Ọ gbatigo
Präteritum A -   M gbatigo Ị gbatiri Ọ gbatiri
Futur A ga m agbati M ga agbati   Ị ga agbati Ọ ga agbati
Konditional M kaara ịgbati     Ị kaara ịgbati Ọ kaara ịgbati
Imperativ       Gbatia  
Hortativ Kaa m gbatia        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agbati Ụnụ na-agbati Ha na-agbati
Perfekt Anyị a-gbatigo Ụnụ a-gbatigo Ha a-gbatigo
Präteritum Anyị gbatiri Ụnụ gbatiri Ha gbatiri
Futur Anyị ga agbati Ụnụ ga agbati Ha ga agbati
Konditional Anyị kaara ịgbati Ụnụ kaara ịgbati Ha kaara ịgbati
Imperativ   Gbatianu  
Hortativ Kaa anyị gbatia   Ha gbatia