facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ilo

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m elo M na-elo   Ị na-elo Ọ na-elo
Perfekt A - A -   Ị elogo Ọ elogo
Präteritum A -   M elogo Ị eloro Ọ eloro
Futur A ga m elo M ga elo   Ị ga elo Ọ ga elo
Konditional M kaara ilo     Ị kaara ilo Ọ kaara ilo
Imperativ       Loe  
Hortativ Kaa m loe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-elo Ụnụ na-elo Ha na-elo
Perfekt Anyị a-elogo Ụnụ a-elogo Ha a-elogo
Präteritum Anyị eloro Ụnụ eloro Ha eloro
Futur Anyị ga elo Ụnụ ga elo Ha ga elo
Konditional Anyị kaara ilo Ụnụ kaara ilo Ha kaara ilo
Imperativ   Loenu  
Hortativ Kaa anyị loe   Ha loe