facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv iyo

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eyo M na-eyo   Ị na-eyo Ọ na-eyo
Perfekt A - A -   Ị eyogo Ọ eyogo
Präteritum A -   M eyogo Ị eyoro Ọ eyoro
Futur A ga m eyo M ga eyo   Ị ga eyo Ọ ga eyo
Konditional M kaara iyo     Ị kaara iyo Ọ kaara iyo
Imperativ       Yoe  
Hortativ Kaa m yoe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eyo Ụnụ na-eyo Ha na-eyo
Perfekt Anyị a-eyogo Ụnụ a-eyogo Ha a-eyogo
Präteritum Anyị eyoro Ụnụ eyoro Ha eyoro
Futur Anyị ga eyo Ụnụ ga eyo Ha ga eyo
Konditional Anyị kaara iyo Ụnụ kaara iyo Ha kaara iyo
Imperativ   Yoenu  
Hortativ Kaa anyị yoe   Ha yoe