facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịnapụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m anapụ M na-anapụ   Ị na-anapụ Ọ na-anapụ
Perfekt A - A -   Ị napụgo Ọ napụgo
Präteritum A -   M napụgo Ị napụrụ Ọ napụrụ
Futur A ga m anapụ M ga anapụ   Ị ga anapụ Ọ ga anapụ
Konditional M kaara ịnapụ     Ị kaara ịnapụ Ọ kaara ịnapụ
Imperativ       Napụa  
Hortativ Kaa m napụa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-anapụ Ụnụ na-anapụ Ha na-anapụ
Perfekt Anyị a-napụgo Ụnụ a-napụgo Ha a-napụgo
Präteritum Anyị napụrụ Ụnụ napụrụ Ha napụrụ
Futur Anyị ga anapụ Ụnụ ga anapụ Ha ga anapụ
Konditional Anyị kaara ịnapụ Ụnụ kaara ịnapụ Ha kaara ịnapụ
Imperativ   Napụanu  
Hortativ Kaa anyị napụa   Ha napụa