facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv -

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m - M -   Ị - Ọ -
Perfekt A - A -   Ị - Ọ -
Präteritum A -   M - Ị - Ọ -
Futur A ga m - M ga -   Ị ga - Ọ ga -
Konditional M kaara -     Ị kaara - Ọ kaara -
Imperativ       -  
Hortativ Kaa m -        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị - Ụnụ - Ha -
Perfekt Anyị - Ụnụ - Ha -
Präteritum Anyị - Ụnụ - Ha -
Futur Anyị ga - Ụnụ ga - Ha ga -
Konditional Anyị kaara - Ụnụ kaara - Ha kaara -
Imperativ   -  
Hortativ Kaa anyị -   Ha -