facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv iko

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eko M na-eko   Ị na-eko Ọ na-eko
Perfekt A - A -   Ị ekogo Ọ ekogo
Präteritum A -   M ekogo Ị ekoro Ọ ekoro
Futur A ga m eko M ga eko   Ị ga eko Ọ ga eko
Konditional M kaara iko     Ị kaara iko Ọ kaara iko
Imperativ       Koe  
Hortativ Kaa m koe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eko Ụnụ na-eko Ha na-eko
Perfekt Anyị a-ekogo Ụnụ a-ekogo Ha a-ekogo
Präteritum Anyị ekoro Ụnụ ekoro Ha ekoro
Futur Anyị ga eko Ụnụ ga eko Ha ga eko
Konditional Anyị kaara iko Ụnụ kaara iko Ha kaara iko
Imperativ   Koenu  
Hortativ Kaa anyị koe   Ha koe