facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv iko eko

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eko eko M na-eko eko   Ị na-eko eko Ọ na-eko eko
Perfekt A - A -   Ị ekogo eko Ọ ekogo eko
Präteritum A -   M ekogo eko Ị ekoro eko Ọ ekoro eko
Futur A ga m eko eko M ga eko eko   Ị ga eko eko Ọ ga eko eko
Konditional M kaara iko eko     Ị kaara iko eko Ọ kaara iko eko
Imperativ       Koe eko  
Hortativ Kaa m koe eko        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eko eko Ụnụ na-eko eko Ha na-eko eko
Perfekt Anyị a-ekogo eko Ụnụ a-ekogo eko Ha a-ekogo eko
Präteritum Anyị ekoro eko Ụnụ ekoro eko Ha ekoro eko
Futur Anyị ga eko eko Ụnụ ga eko eko Ha ga eko eko
Konditional Anyị kaara iko eko Ụnụ kaara iko eko Ha kaara iko eko
Imperativ   Koenu eko  
Hortativ Kaa anyị koe eko   Ha koe eko