facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịbiaketa

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m abiaketa M na-abiaketa   Ị na-abiaketa Ọ na-abiaketa
Perfekt A - A -   Ị biaketago Ọ biaketago
Präteritum A -   M biaketago Ị biaketara Ọ biaketara
Futur A ga m abiaketa M ga abiaketa   Ị ga abiaketa Ọ ga abiaketa
Konditional M kaara ịbiaketa     Ị kaara ịbiaketa Ọ kaara ịbiaketa
Imperativ       Biaketaa  
Hortativ Kaa m biaketaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-abiaketa Ụnụ na-abiaketa Ha na-abiaketa
Perfekt Anyị a-biaketago Ụnụ a-biaketago Ha a-biaketago
Präteritum Anyị biaketara Ụnụ biaketara Ha biaketara
Futur Anyị ga abiaketa Ụnụ ga abiaketa Ha ga abiaketa
Konditional Anyị kaara ịbiaketa Ụnụ kaara ịbiaketa Ha kaara ịbiaketa
Imperativ   Biaketaanu  
Hortativ Kaa anyị biaketaa   Ha biaketaa