facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ibo

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ebo M na-ebo   Ị na-ebo Ọ na-ebo
Perfekt A - A -   Ị ebogo Ọ ebogo
Präteritum A -   M ebogo Ị eboro Ọ eboro
Futur A ga m ebo M ga ebo   Ị ga ebo Ọ ga ebo
Konditional M kaara ibo     Ị kaara ibo Ọ kaara ibo
Imperativ       Boe  
Hortativ Kaa m boe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ebo Ụnụ na-ebo Ha na-ebo
Perfekt Anyị a-ebogo Ụnụ a-ebogo Ha a-ebogo
Präteritum Anyị eboro Ụnụ eboro Ha eboro
Futur Anyị ga ebo Ụnụ ga ebo Ha ga ebo
Konditional Anyị kaara ibo Ụnụ kaara ibo Ha kaara ibo
Imperativ   Boenu  
Hortativ Kaa anyị boe   Ha boe