facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịba uru

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m aba uru M na-aba uru   Ị na-aba uru Ọ na-aba uru
Perfekt A - A -   Ị bago uru Ọ bago uru
Präteritum A -   M bago uru Ị bara uru Ọ bara uru
Futur A ga m aba uru M ga aba uru   Ị ga aba uru Ọ ga aba uru
Konditional M kaara ịba uru     Ị kaara ịba uru Ọ kaara ịba uru
Imperativ       Baa uru  
Hortativ Kaa m baa uru        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-aba uru Ụnụ na-aba uru Ha na-aba uru
Perfekt Anyị a-bago uru Ụnụ a-bago uru Ha a-bago uru
Präteritum Anyị bara uru Ụnụ bara uru Ha bara uru
Futur Anyị ga aba uru Ụnụ ga aba uru Ha ga aba uru
Konditional Anyị kaara ịba uru Ụnụ kaara ịba uru Ha kaara ịba uru
Imperativ   Baanu uru  
Hortativ Kaa anyị baa uru   Ha baa uru