facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịchọpụta

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m achọpụta M na-achọpụta   Ị na-achọpụta Ọ na-achọpụta
Perfekt A - A -   Ị chọpụtago Ọ chọpụtago
Präteritum A -   M chọpụtago Ị chọpụtara Ọ chọpụtara
Futur A ga m achọpụta M ga achọpụta   Ị ga achọpụta Ọ ga achọpụta
Konditional M kaara ịchọpụta     Ị kaara ịchọpụta Ọ kaara ịchọpụta
Imperativ       chọpụtaa  
Hortativ Kaa m chọpụtaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-achọpụta Ụnụ na-achọpụta Ha na-achọpụta
Perfekt Anyị a-chọpụtago Ụnụ a-chọpụtago Ha a-chọpụtago
Präteritum Anyị chọpụtara Ụnụ chọpụtara Ha chọpụtara
Futur Anyị ga achọpụta Ụnụ ga achọpụta Ha ga achọpụta
Konditional Anyị kaara ịchọpụta Ụnụ kaara ịchọpụta Ha kaara ịchọpụta
Imperativ   Chọpụtaanu  
Hortativ Kaa anyị chọpụtaa   Ha chọpụtaa