facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịchabi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m achabi M na-achabi   Ị na-achabi Ọ na-achabi
Perfekt A - A -   Ị chabigo Ọ chabigo
Präteritum A -   M chabigo Ị chabiri Ọ chabiri
Futur A ga m achabi M ga achabi   Ị ga achabi Ọ ga achabi
Konditional M kaara ịchabi     Ị kaara ịchabi Ọ kaara ịchabi
Imperativ       Chabia  
Hortativ Kaa m chabia        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-achabi Ụnụ na-achabi Ha na-achabi
Perfekt Anyị a-chabigo Ụnụ a-chabigo Ha a-chabigo
Präteritum Anyị chabiri Ụnụ chabiri Ha chabiri
Futur Anyị ga achabi Ụnụ ga achabi Ha ga achabi
Konditional Anyị kaara ịchabi Ụnụ kaara ịchabi Ha kaara ịchabi
Imperativ   Chabianu  
Hortativ Kaa anyị chabia   Ha chabia