facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịdụ ndụmọdụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m adụ ndụmọdụ M na-adụ ndụmọdụ   Ị na-adụ ndụmọdụ Ọ na-adụ ndụmọdụ
Perfekt A - A -   Ị dụgo ndụmọdụ Ọ dụgo ndụmọdụ
Präteritum A -   M dụgo ndụmọdụ Ị dụrụ ndụmọdụ Ọ dụrụ ndụmọdụ
Futur A ga m adụ ndụmọdụ M ga adụ ndụmọdụ   Ị ga adụ ndụmọdụ Ọ ga adụ ndụmọdụ
Konditional M kaara ịdụ ndụmọdụ     Ị kaara ịdụ ndụmọdụ Ọ kaara ịdụ ndụmọdụ
Imperativ       dụa ndụmọdụ  
Hortativ Kaa m dụa ndụmọdụ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-adụ ndụmọdụ Ụnụ na-adụ ndụmọdụ Ha na-adụ ndụmọdụ
Perfekt Anyị a-dụgo ndụmọdụ Ụnụ a-dụgo ndụmọdụ Ha a-dụgo ndụmọdụ
Präteritum Anyị dụrụ ndụmọdụ Ụnụ dụrụ ndụmọdụ Ha dụrụ ndụmọdụ
Futur Anyị ga adụ ndụmọdụ Ụnụ ga adụ ndụmọdụ Ha ga adụ ndụmọdụ
Konditional Anyị kaara ịdụ ndụmọdụ Ụnụ kaara ịdụ ndụmọdụ Ha kaara ịdụ ndụmọdụ
Imperativ   Dụanu ndụmọdụ  
Hortativ Kaa anyị dụa ndụmọdụ   Ha dụa ndụmọdụ