facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgụgharị ọnụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agụgharị ọnụ M na-agụgharị ọnụ   Ị na-agụgharị ọnụ Ọ na-agụgharị ọnụ
Perfekt A - A -   Ị gụgharịgo ọnụ Ọ gụgharịgo ọnụ
Präteritum A -   M gụgharịgo ọnụ Ị gụgharịrị ọnụ Ọ gụgharịrị ọnụ
Futur A ga m agụgharị ọnụ M ga agụgharị ọnụ   Ị ga agụgharị ọnụ Ọ ga agụgharị ọnụ
Konditional M kaara ịgụgharị ọnụ     Ị kaara ịgụgharị ọnụ Ọ kaara ịgụgharị ọnụ
Imperativ       Gụgharịa ọnụ  
Hortativ Kaa m gụgharịa ọnụ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agụgharị ọnụ Ụnụ na-agụgharị ọnụ Ha na-agụgharị ọnụ
Perfekt Anyị a-gụgharịgo ọnụ Ụnụ a-gụgharịgo ọnụ Ha a-gụgharịgo ọnụ
Präteritum Anyị gụgharịrị ọnụ Ụnụ gụgharịrị ọnụ Ha gụgharịrị ọnụ
Futur Anyị ga agụgharị ọnụ Ụnụ ga agụgharị ọnụ Ha ga agụgharị ọnụ
Konditional Anyị kaara ịgụgharị ọnụ Ụnụ kaara ịgụgharị ọnụ Ha kaara ịgụgharị ọnụ
Imperativ   Gụgharịanu ọnụ  
Hortativ Kaa anyị gụgharịa ọnụ   Ha gụgharịa ọnụ