facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgbabi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agbabi M na-agbabi   Ị na-agbabi Ọ na-agbabi
Perfekt A - A -   Ị gbabigo Ọ gbabigo
Präteritum A -   M gbabigo Ị gbabiri Ọ gbabiri
Futur A ga m agbabi M ga agbabi   Ị ga agbabi Ọ ga agbabi
Konditional M kaara ịgbabi     Ị kaara ịgbabi Ọ kaara ịgbabi
Imperativ       gbabia  
Hortativ Kaa m gbabia        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agbabi Ụnụ na-agbabi Ha na-agbabi
Perfekt Anyị a-gbabigo Ụnụ a-gbabigo Ha a-gbabigo
Präteritum Anyị gbabiri Ụnụ gbabiri Ha gbabiri
Futur Anyị ga agbabi Ụnụ ga agbabi Ha ga agbabi
Konditional Anyị kaara ịgbabi Ụnụ kaara ịgbabi Ha kaara ịgbabi
Imperativ   Gbabianu  
Hortativ Kaa anyị gbabia   Ha gbabia