facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ihapụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ehapụ M na-ehapụ   Ị na-ehapụ Ọ na-ehapụ
Perfekt A - A -   Ị ehapụgo Ọ ehapụgo
Präteritum A -   M ehapụgo Ị ehapụrụ Ọ ehapụrụ
Futur A ga m ehapụ M ga ehapụ   Ị ga ehapụ Ọ ga ehapụ
Konditional M kaara ihapụ     Ị kaara ihapụ Ọ kaara ihapụ
Imperativ       Hapụe  
Hortativ Kaa m hapụe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ehapụ Ụnụ na-ehapụ Ha na-ehapụ
Perfekt Anyị a-ehapụgo Ụnụ a-ehapụgo Ha a-ehapụgo
Präteritum Anyị ehapụrụ Ụnụ ehapụrụ Ha ehapụrụ
Futur Anyị ga ehapụ Ụnụ ga ehapụ Ha ga ehapụ
Konditional Anyị kaara ihapụ Ụnụ kaara ihapụ Ha kaara ihapụ
Imperativ   Hapụenu  
Hortativ Kaa anyị hapụe   Ha hapụe