facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịkuzi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m akuzi M na-akuzi   Ị na-akuzi Ọ na-akuzi
Perfekt A - A -   Ị kuzigo Ọ kuzigo
Präteritum A -   M kuzigo Ị kuziri Ọ kuziri
Futur A ga m akuzi M ga akuzi   Ị ga akuzi Ọ ga akuzi
Konditional M kaara ịkuzi     Ị kaara ịkuzi Ọ kaara ịkuzi
Imperativ       Kuzia  
Hortativ Kaa m kuzia        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-akuzi Ụnụ na-akuzi Ha na-akuzi
Perfekt Anyị a-kuzigo Ụnụ a-kuzigo Ha a-kuzigo
Präteritum Anyị kuziri Ụnụ kuziri Ha kuziri
Futur Anyị ga akuzi Ụnụ ga akuzi Ha ga akuzi
Konditional Anyị kaara ịkuzi Ụnụ kaara ịkuzi Ha kaara ịkuzi
Imperativ   Kuzianu  
Hortativ Kaa anyị kuzia   Ha kuzia