facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikuzi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekuzi M na-ekuzi   Ị na-ekuzi Ọ na-ekuzi
Perfekt A - A -   Ị ekuzigo Ọ ekuzigo
Präteritum A -   M ekuzigo Ị ekuziri Ọ ekuziri
Futur A ga m ekuzi M ga ekuzi   Ị ga ekuzi Ọ ga ekuzi
Konditional M kaara ikuzi     Ị kaara ikuzi Ọ kaara ikuzi
Imperativ       Kuzie  
Hortativ Kaa m kuzie        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekuzi Ụnụ na-ekuzi Ha na-ekuzi
Perfekt Anyị a-ekuzigo Ụnụ a-ekuzigo Ha a-ekuzigo
Präteritum Anyị ekuziri Ụnụ ekuziri Ha ekuziri
Futur Anyị ga ekuzi Ụnụ ga ekuzi Ha ga ekuzi
Konditional Anyị kaara ikuzi Ụnụ kaara ikuzi Ha kaara ikuzi
Imperativ   Kuzienu  
Hortativ Kaa anyị kuzie   Ha kuzie