facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịkwụghari

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m akwụghari M na-akwụghari   Ị na-akwụghari Ọ na-akwụghari
Perfekt A - A -   Ị kwụgharigo Ọ kwụgharigo
Präteritum A -   M kwụgharigo Ị kwụghariri Ọ kwụghariri
Futur A ga m akwụghari M ga akwụghari   Ị ga akwụghari Ọ ga akwụghari
Konditional M kaara ịkwụghari     Ị kaara ịkwụghari Ọ kaara ịkwụghari
Imperativ       Kwụgharia  
Hortativ Kaa m kwụgharia        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-akwụghari Ụnụ na-akwụghari Ha na-akwụghari
Perfekt Anyị a-kwụgharigo Ụnụ a-kwụgharigo Ha a-kwụgharigo
Präteritum Anyị kwụghariri Ụnụ kwụghariri Ha kwụghariri
Futur Anyị ga akwụghari Ụnụ ga akwụghari Ha ga akwụghari
Konditional Anyị kaara ịkwụghari Ụnụ kaara ịkwụghari Ha kaara ịkwụghari
Imperativ   Kwụgharianu  
Hortativ Kaa anyị kwụgharia   Ha kwụgharia