facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịkwụgharị

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m akwụgharị M na-akwụgharị   Ị na-akwụgharị Ọ na-akwụgharị
Perfekt A - A -   Ị kwụgharịgo Ọ kwụgharịgo
Präteritum A -   M kwụgharịgo Ị kwụgharịrị Ọ kwụgharịrị
Futur A ga m akwụgharị M ga akwụgharị   Ị ga akwụgharị Ọ ga akwụgharị
Konditional M kaara ịkwụgharị     Ị kaara ịkwụgharị Ọ kaara ịkwụgharị
Imperativ       Kwụgharịa  
Hortativ Kaa m kwụgharịa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-akwụgharị Ụnụ na-akwụgharị Ha na-akwụgharị
Perfekt Anyị a-kwụgharịgo Ụnụ a-kwụgharịgo Ha a-kwụgharịgo
Präteritum Anyị kwụgharịrị Ụnụ kwụgharịrị Ha kwụgharịrị
Futur Anyị ga akwụgharị Ụnụ ga akwụgharị Ha ga akwụgharị
Konditional Anyị kaara ịkwụgharị Ụnụ kaara ịkwụgharị Ha kaara ịkwụgharị
Imperativ   Kwụgharịanu  
Hortativ Kaa anyị kwụgharịa   Ha kwụgharịa