facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikwughari

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekwughari M na-ekwughari   Ị na-ekwughari Ọ na-ekwughari
Perfekt A - A -   Ị ekwugharigo Ọ ekwugharigo
Präteritum A -   M ekwugharigo Ị ekwughariri Ọ ekwughariri
Futur A ga m ekwughari M ga ekwughari   Ị ga ekwughari Ọ ga ekwughari
Konditional M kaara ikwughari     Ị kaara ikwughari Ọ kaara ikwughari
Imperativ       Kwugharie  
Hortativ Kaa m kwugharie        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekwughari Ụnụ na-ekwughari Ha na-ekwughari
Perfekt Anyị a-ekwugharigo Ụnụ a-ekwugharigo Ha a-ekwugharigo
Präteritum Anyị ekwughariri Ụnụ ekwughariri Ha ekwughariri
Futur Anyị ga ekwughari Ụnụ ga ekwughari Ha ga ekwughari
Konditional Anyị kaara ikwughari Ụnụ kaara ikwughari Ha kaara ikwughari
Imperativ   Kwugharienu  
Hortativ Kaa anyị kwugharie   Ha kwugharie