facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikwugharị

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekwugharị M na-ekwugharị   Ị na-ekwugharị Ọ na-ekwugharị
Perfekt A - A -   Ị ekwugharịgo Ọ ekwugharịgo
Präteritum A -   M ekwugharịgo Ị ekwugharịrị Ọ ekwugharịrị
Futur A ga m ekwugharị M ga ekwugharị   Ị ga ekwugharị Ọ ga ekwugharị
Konditional M kaara ikwugharị     Ị kaara ikwugharị Ọ kaara ikwugharị
Imperativ       Kwugharịe  
Hortativ Kaa m kwugharịe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekwugharị Ụnụ na-ekwugharị Ha na-ekwugharị
Perfekt Anyị a-ekwugharịgo Ụnụ a-ekwugharịgo Ha a-ekwugharịgo
Präteritum Anyị ekwugharịrị Ụnụ ekwugharịrị Ha ekwugharịrị
Futur Anyị ga ekwugharị Ụnụ ga ekwugharị Ha ga ekwugharị
Konditional Anyị kaara ikwugharị Ụnụ kaara ikwugharị Ha kaara ikwugharị
Imperativ   Kwugharịenu  
Hortativ Kaa anyị kwugharịe   Ha kwugharịe