facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịkwusi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m akwusi M na-akwusi   Ị na-akwusi Ọ na-akwusi
Perfekt A - A -   Ị kwusigo Ọ kwusigo
Präteritum A -   M kwusigo Ị kwusiri Ọ kwusiri
Futur A ga m akwusi M ga akwusi   Ị ga akwusi Ọ ga akwusi
Konditional M kaara ịkwusi     Ị kaara ịkwusi Ọ kaara ịkwusi
Imperativ       Kwusia  
Hortativ Kaa m kwusia        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-akwusi Ụnụ na-akwusi Ha na-akwusi
Perfekt Anyị a-kwusigo Ụnụ a-kwusigo Ha a-kwusigo
Präteritum Anyị kwusiri Ụnụ kwusiri Ha kwusiri
Futur Anyị ga akwusi Ụnụ ga akwusi Ha ga akwusi
Konditional Anyị kaara ịkwusi Ụnụ kaara ịkwusi Ha kaara ịkwusi
Imperativ   Kwusianu  
Hortativ Kaa anyị kwusia   Ha kwusia