facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịkwụsi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m akwụsi M na-akwụsi   Ị na-akwụsi Ọ na-akwụsi
Perfekt A - A -   Ị kwụsigo Ọ kwụsigo
Präteritum A -   M kwụsigo Ị kwụsiri Ọ kwụsiri
Futur A ga m akwụsi M ga akwụsi   Ị ga akwụsi Ọ ga akwụsi
Konditional M kaara ịkwụsi     Ị kaara ịkwụsi Ọ kaara ịkwụsi
Imperativ       Kwụsia  
Hortativ Kaa m kwụsia        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-akwụsi Ụnụ na-akwụsi Ha na-akwụsi
Perfekt Anyị a-kwụsigo Ụnụ a-kwụsigo Ha a-kwụsigo
Präteritum Anyị kwụsiri Ụnụ kwụsiri Ha kwụsiri
Futur Anyị ga akwụsi Ụnụ ga akwụsi Ha ga akwụsi
Konditional Anyị kaara ịkwụsi Ụnụ kaara ịkwụsi Ha kaara ịkwụsi
Imperativ   Kwụsianu  
Hortativ Kaa anyị kwụsia   Ha kwụsia