facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịma ọsụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ama ọsụ M na-ama ọsụ   Ị na-ama ọsụ Ọ na-ama ọsụ
Perfekt A - A -   Ị mago ọsụ Ọ mago ọsụ
Präteritum A -   M mago ọsụ Ị mara ọsụ Ọ mara ọsụ
Futur A ga m ama ọsụ M ga ama ọsụ   Ị ga ama ọsụ Ọ ga ama ọsụ
Konditional M kaara ịma ọsụ     Ị kaara ịma ọsụ Ọ kaara ịma ọsụ
Imperativ       Maa ọsụ  
Hortativ Kaa m maa ọsụ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ama ọsụ Ụnụ na-ama ọsụ Ha na-ama ọsụ
Perfekt Anyị a-mago ọsụ Ụnụ a-mago ọsụ Ha a-mago ọsụ
Präteritum Anyị mara ọsụ Ụnụ mara ọsụ Ha mara ọsụ
Futur Anyị ga ama ọsụ Ụnụ ga ama ọsụ Ha ga ama ọsụ
Konditional Anyị kaara ịma ọsụ Ụnụ kaara ịma ọsụ Ha kaara ịma ọsụ
Imperativ   Maanu ọsụ  
Hortativ Kaa anyị maa ọsụ   Ha maa ọsụ