facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịnọ na-ọgbala

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m anọ na-ọgbala M na-anọ na-ọgbala   Ị na-anọ na-ọgbala Ọ na-anọ na-ọgbala
Perfekt A - A -   Ị nọgo na-ọgbala Ọ nọgo na-ọgbala
Präteritum A -   M nọgo na-ọgbala Ị nọrọ na-ọgbala Ọ nọrọ na-ọgbala
Futur A ga m anọ na-ọgbala M ga anọ na-ọgbala   Ị ga anọ na-ọgbala Ọ ga anọ na-ọgbala
Konditional M kaara ịnọ na-ọgbala     Ị kaara ịnọ na-ọgbala Ọ kaara ịnọ na-ọgbala
Imperativ       Nọa na-ọgbala  
Hortativ Kaa m nọa na-ọgbala        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-anọ na-ọgbala Ụnụ na-anọ na-ọgbala Ha na-anọ na-ọgbala
Perfekt Anyị a-nọgo na-ọgbala Ụnụ a-nọgo na-ọgbala Ha a-nọgo na-ọgbala
Präteritum Anyị nọrọ na-ọgbala Ụnụ nọrọ na-ọgbala Ha nọrọ na-ọgbala
Futur Anyị ga anọ na-ọgbala Ụnụ ga anọ na-ọgbala Ha ga anọ na-ọgbala
Konditional Anyị kaara ịnọ na-ọgbala Ụnụ kaara ịnọ na-ọgbala Ha kaara ịnọ na-ọgbala
Imperativ   Nọanu na-ọgbala  
Hortativ Kaa anyị nọa na-ọgbala   Ha nọa na-ọgbala