facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịnara

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m anara M na-anara   Ị na-anara Ọ na-anara
Perfekt A - A -   Ị narago Ọ narago
Präteritum A -   M narago Ị narara Ọ narara
Futur A ga m anara M ga anara   Ị ga anara Ọ ga anara
Konditional M kaara ịnara     Ị kaara ịnara Ọ kaara ịnara
Imperativ       Naraa  
Hortativ Kaa m naraa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-anara Ụnụ na-anara Ha na-anara
Perfekt Anyị a-narago Ụnụ a-narago Ha a-narago
Präteritum Anyị narara Ụnụ narara Ha narara
Futur Anyị ga anara Ụnụ ga anara Ha ga anara
Konditional Anyị kaara ịnara Ụnụ kaara ịnara Ha kaara ịnara
Imperativ   Naraanu  
Hortativ Kaa anyị naraa   Ha naraa