facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịnata

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m anata M na-anata   Ị na-anata Ọ na-anata
Perfekt A - A -   Ị natago Ọ natago
Präteritum A -   M natago Ị natara Ọ natara
Futur A ga m anata M ga anata   Ị ga anata Ọ ga anata
Konditional M kaara ịnata     Ị kaara ịnata Ọ kaara ịnata
Imperativ       Nataa  
Hortativ Kaa m nataa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-anata Ụnụ na-anata Ha na-anata
Perfekt Anyị a-natago Ụnụ a-natago Ha a-natago
Präteritum Anyị natara Ụnụ natara Ha natara
Futur Anyị ga anata Ụnụ ga anata Ha ga anata
Konditional Anyị kaara ịnata Ụnụ kaara ịnata Ha kaara ịnata
Imperativ   Nataanu  
Hortativ Kaa anyị nataa   Ha nataa