facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịnyụ mmamịrị

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m anyụ mmamịrị M na-anyụ mmamịrị   Ị na-anyụ mmamịrị Ọ na-anyụ mmamịrị
Perfekt A - A -   Ị nyụgo mmamịrị Ọ nyụgo mmamịrị
Präteritum A -   M nyụgo mmamịrị Ị nyụrụ mmamịrị Ọ nyụrụ mmamịrị
Futur A ga m anyụ mmamịrị M ga anyụ mmamịrị   Ị ga anyụ mmamịrị Ọ ga anyụ mmamịrị
Konditional M kaara ịnyụ mmamịrị     Ị kaara ịnyụ mmamịrị Ọ kaara ịnyụ mmamịrị
Imperativ       Nyụa mmamịrị  
Hortativ Kaa m nyụa mmamịrị        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-anyụ mmamịrị Ụnụ na-anyụ mmamịrị Ha na-anyụ mmamịrị
Perfekt Anyị a-nyụgo mmamịrị Ụnụ a-nyụgo mmamịrị Ha a-nyụgo mmamịrị
Präteritum Anyị nyụrụ mmamịrị Ụnụ nyụrụ mmamịrị Ha nyụrụ mmamịrị
Futur Anyị ga anyụ mmamịrị Ụnụ ga anyụ mmamịrị Ha ga anyụ mmamịrị
Konditional Anyị kaara ịnyụ mmamịrị Ụnụ kaara ịnyụ mmamịrị Ha kaara ịnyụ mmamịrị
Imperativ   Nyụanu mmamịrị  
Hortativ Kaa anyị nyụa mmamịrị   Ha nyụa mmamịrị