facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịpị

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m apị M na-apị   Ị na-apị Ọ na-apị
Perfekt A - A -   Ị pịgo Ọ pịgo
Präteritum A -   M pịgo Ị pịrị Ọ pịrị
Futur A ga m apị M ga apị   Ị ga apị Ọ ga apị
Konditional M kaara ịpị     Ị kaara ịpị Ọ kaara ịpị
Imperativ       Pịa  
Hortativ Kaa m pịa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-apị Ụnụ na-apị Ha na-apị
Perfekt Anyị a-pịgo Ụnụ a-pịgo Ha a-pịgo
Präteritum Anyị pịrị Ụnụ pịrị Ha pịrị
Futur Anyị ga apị Ụnụ ga apị Ha ga apị
Konditional Anyị kaara ịpị Ụnụ kaara ịpị Ha kaara ịpị
Imperativ   Pịanu  
Hortativ Kaa anyị pịa   Ha pịa