facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ipi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m epi M na-epi   Ị na-epi Ọ na-epi
Perfekt A - A -   Ị epigo Ọ epigo
Präteritum A -   M epigo Ị epiri Ọ epiri
Futur A ga m epi M ga epi   Ị ga epi Ọ ga epi
Konditional M kaara ipi     Ị kaara ipi Ọ kaara ipi
Imperativ       Pie  
Hortativ Kaa m pie        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-epi Ụnụ na-epi Ha na-epi
Perfekt Anyị a-epigo Ụnụ a-epigo Ha a-epigo
Präteritum Anyị epiri Ụnụ epiri Ha epiri
Futur Anyị ga epi Ụnụ ga epi Ha ga epi
Konditional Anyị kaara ipi Ụnụ kaara ipi Ha kaara ipi
Imperativ   Pienu  
Hortativ Kaa anyị pie   Ha pie