facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịrịọ aka

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m arịọ aka M na-arịọ aka   Ị na-arịọ aka Ọ na-arịọ aka
Perfekt A - A -   Ị rịọgo aka Ọ rịọgo aka
Präteritum A -   M rịọgo aka Ị rịọrọ aka Ọ rịọrọ aka
Futur A ga m arịọ aka M ga arịọ aka   Ị ga arịọ aka Ọ ga arịọ aka
Konditional M kaara ịrịọ aka     Ị kaara ịrịọ aka Ọ kaara ịrịọ aka
Imperativ       Rịọa aka  
Hortativ Kaa m rịọa aka        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-arịọ aka Ụnụ na-arịọ aka Ha na-arịọ aka
Perfekt Anyị a-rịọgo aka Ụnụ a-rịọgo aka Ha a-rịọgo aka
Präteritum Anyị rịọrọ aka Ụnụ rịọrọ aka Ha rịọrọ aka
Futur Anyị ga arịọ aka Ụnụ ga arịọ aka Ha ga arịọ aka
Konditional Anyị kaara ịrịọ aka Ụnụ kaara ịrịọ aka Ha kaara ịrịọ aka
Imperativ   Rịọanu aka  
Hortativ Kaa anyị rịọa aka   Ha rịọa aka