facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịsọfe

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m asọfe M na-asọfe   Ị na-asọfe Ọ na-asọfe
Perfekt A - A -   Ị sọfego Ọ sọfego
Präteritum A -   M sọfego Ị sọfere Ọ sọfere
Futur A ga m asọfe M ga asọfe   Ị ga asọfe Ọ ga asọfe
Konditional M kaara ịsọfe     Ị kaara ịsọfe Ọ kaara ịsọfe
Imperativ       Sọfea  
Hortativ Kaa m sọfea        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-asọfe Ụnụ na-asọfe Ha na-asọfe
Perfekt Anyị a-sọfego Ụnụ a-sọfego Ha a-sọfego
Präteritum Anyị sọfere Ụnụ sọfere Ha sọfere
Futur Anyị ga asọfe Ụnụ ga asọfe Ha ga asọfe
Konditional Anyị kaara ịsọfe Ụnụ kaara ịsọfe Ha kaara ịsọfe
Imperativ   Sọfeanu  
Hortativ Kaa anyị sọfea   Ha sọfea