facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịwụnye

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m awụnye M na-awụnye   Ị na-awụnye Ọ na-awụnye
Perfekt A - A -   Ị wụnyego Ọ wụnyego
Präteritum A -   M wụnyego Ị wụnyere Ọ wụnyere
Futur A ga m awụnye M ga awụnye   Ị ga awụnye Ọ ga awụnye
Konditional M kaara ịwụnye     Ị kaara ịwụnye Ọ kaara ịwụnye
Imperativ       Wụnyea  
Hortativ Kaa m wụnyea        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-awụnye Ụnụ na-awụnye Ha na-awụnye
Perfekt Anyị a-wụnyego Ụnụ a-wụnyego Ha a-wụnyego
Präteritum Anyị wụnyere Ụnụ wụnyere Ha wụnyere
Futur Anyị ga awụnye Ụnụ ga awụnye Ha ga awụnye
Konditional Anyị kaara ịwụnye Ụnụ kaara ịwụnye Ha kaara ịwụnye
Imperativ   Wụnyeanu  
Hortativ Kaa anyị wụnyea   Ha wụnyea