facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịzụchapụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m azụchapụ M na-azụchapụ   Ị na-azụchapụ Ọ na-azụchapụ
Perfekt A - A -   Ị zụchapụgo Ọ zụchapụgo
Präteritum A -   M zụchapụgo Ị zụchapụrụ Ọ zụchapụrụ
Futur A ga m azụchapụ M ga azụchapụ   Ị ga azụchapụ Ọ ga azụchapụ
Konditional M kaara ịzụchapụ     Ị kaara ịzụchapụ Ọ kaara ịzụchapụ
Imperativ       Zụchapụa  
Hortativ Kaa m zụchapụa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-azụchapụ Ụnụ na-azụchapụ Ha na-azụchapụ
Perfekt Anyị a-zụchapụgo Ụnụ a-zụchapụgo Ha a-zụchapụgo
Präteritum Anyị zụchapụrụ Ụnụ zụchapụrụ Ha zụchapụrụ
Futur Anyị ga azụchapụ Ụnụ ga azụchapụ Ha ga azụchapụ
Konditional Anyị kaara ịzụchapụ Ụnụ kaara ịzụchapụ Ha kaara ịzụchapụ
Imperativ   Zụchapụanu  
Hortativ Kaa anyị zụchapụa   Ha zụchapụa