facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịzapụta

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m azapụta M na-azapụta   Ị na-azapụta Ọ na-azapụta
Perfekt A - A -   Ị zapụtago Ọ zapụtago
Präteritum A -   M zapụtago Ị zapụtara Ọ zapụtara
Futur A ga m azapụta M ga azapụta   Ị ga azapụta Ọ ga azapụta
Konditional M kaara ịzapụta     Ị kaara ịzapụta Ọ kaara ịzapụta
Imperativ       Zapụtaa  
Hortativ Kaa m zapụtaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-azapụta Ụnụ na-azapụta Ha na-azapụta
Perfekt Anyị a-zapụtago Ụnụ a-zapụtago Ha a-zapụtago
Präteritum Anyị zapụtara Ụnụ zapụtara Ha zapụtara
Futur Anyị ga azapụta Ụnụ ga azapụta Ha ga azapụta
Konditional Anyị kaara ịzapụta Ụnụ kaara ịzapụta Ha kaara ịzapụta
Imperativ   Zapụtaanu  
Hortativ Kaa anyị zapụtaa   Ha zapụtaa