facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv inwe ọmiko

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m enwe ọmiko M na-enwe ọmiko   Ị na-enwe ọmiko Ọ na-enwe ọmiko
Perfekt A - A -   Ị enwego ọmiko Ọ enwego ọmiko
Präteritum A -   M enwego ọmiko Ị enwere ọmiko Ọ enwere ọmiko
Futur A ga m enwe ọmiko M ga enwe ọmiko   Ị ga enwe ọmiko Ọ ga enwe ọmiko
Konditional M kaara inwe ọmiko     Ị kaara inwe ọmiko Ọ kaara inwe ọmiko
Imperativ       Nwee ọmiko  
Hortativ Kaa m nwee ọmiko        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-enwe ọmiko Ụnụ na-enwe ọmiko Ha na-enwe ọmiko
Perfekt Anyị a-enwego ọmiko Ụnụ a-enwego ọmiko Ha a-enwego ọmiko
Präteritum Anyị enwere ọmiko Ụnụ enwere ọmiko Ha enwere ọmiko
Futur Anyị ga enwe ọmiko Ụnụ ga enwe ọmiko Ha ga enwe ọmiko
Konditional Anyị kaara inwe ọmiko Ụnụ kaara inwe ọmiko Ha kaara inwe ọmiko
Imperativ   Nweenu ọmiko  
Hortativ Kaa anyị nwee ọmiko   Ha nwee ọmiko