facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịkwụ ụgwọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m akwụ ụgwọ M na-akwụ ụgwọ   Ị na-akwụ ụgwọ Ọ na-akwụ ụgwọ
Perfekt A - A -   Ị kwụgo ụgwọ Ọ kwụgo ụgwọ
Präteritum A -   M kwụgo ụgwọ Ị kwụrụ ụgwọ Ọ kwụrụ ụgwọ
Futur A ga m akwụ ụgwọ M ga akwụ ụgwọ   Ị ga akwụ ụgwọ Ọ ga akwụ ụgwọ
Konditional M kaara ịkwụ ụgwọ     Ị kaara ịkwụ ụgwọ Ọ kaara ịkwụ ụgwọ
Imperativ       Kwụa ụgwọ  
Hortativ Kaa m kwụa ụgwọ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-akwụ ụgwọ Ụnụ na-akwụ ụgwọ Ha na-akwụ ụgwọ
Perfekt Anyị a-kwụgo ụgwọ Ụnụ a-kwụgo ụgwọ Ha a-kwụgo ụgwọ
Präteritum Anyị kwụrụ ụgwọ Ụnụ kwụrụ ụgwọ Ha kwụrụ ụgwọ
Futur Anyị ga akwụ ụgwọ Ụnụ ga akwụ ụgwọ Ha ga akwụ ụgwọ
Konditional Anyị kaara ịkwụ ụgwọ Ụnụ kaara ịkwụ ụgwọ Ha kaara ịkwụ ụgwọ
Imperativ   Kwụanu ụgwọ  
Hortativ Kaa anyị kwụa ụgwọ   Ha kwụa ụgwọ