facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịtụ ụjọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m atụ ụjọ M na-atụ ụjọ   Ị na-atụ ụjọ Ọ na-atụ ụjọ
Perfekt A - A -   Ị tụgo ụjọ Ọ tụgo ụjọ
Präteritum A -   M tụgo ụjọ Ị tụrụ ụjọ Ọ tụrụ ụjọ
Futur A ga m atụ ụjọ M ga atụ ụjọ   Ị ga atụ ụjọ Ọ ga atụ ụjọ
Konditional M kaara ịtụ ụjọ     Ị kaara ịtụ ụjọ Ọ kaara ịtụ ụjọ
Imperativ       Tụa ụjọ  
Hortativ Kaa m tụa ụjọ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-atụ ụjọ Ụnụ na-atụ ụjọ Ha na-atụ ụjọ
Perfekt Anyị a-tụgo ụjọ Ụnụ a-tụgo ụjọ Ha a-tụgo ụjọ
Präteritum Anyị tụrụ ụjọ Ụnụ tụrụ ụjọ Ha tụrụ ụjọ
Futur Anyị ga atụ ụjọ Ụnụ ga atụ ụjọ Ha ga atụ ụjọ
Konditional Anyị kaara ịtụ ụjọ Ụnụ kaara ịtụ ụjọ Ha kaara ịtụ ụjọ
Imperativ   Tụanu ụjọ  
Hortativ Kaa anyị tụa ụjọ   Ha tụa ụjọ