facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ime ụjọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eme ụjọ M na-eme ụjọ   Ị na-eme ụjọ Ọ na-eme ụjọ
Perfekt A - A -   Ị emego ụjọ Ọ emego ụjọ
Präteritum A -   M emego ụjọ Ị emere ụjọ Ọ emere ụjọ
Futur A ga m eme ụjọ M ga eme ụjọ   Ị ga eme ụjọ Ọ ga eme ụjọ
Konditional M kaara ime ụjọ     Ị kaara ime ụjọ Ọ kaara ime ụjọ
Imperativ       mee ụjọ  
Hortativ Kaa m mee ụjọ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eme ụjọ Ụnụ na-eme ụjọ Ha na-eme ụjọ
Perfekt Anyị a-emego ụjọ Ụnụ a-emego ụjọ Ha a-emego ụjọ
Präteritum Anyị emere ụjọ Ụnụ emere ụjọ Ha emere ụjọ
Futur Anyị ga eme ụjọ Ụnụ ga eme ụjọ Ha ga eme ụjọ
Konditional Anyị kaara ime ụjọ Ụnụ kaara ime ụjọ Ha kaara ime ụjọ
Imperativ   Meenu ụjọ  
Hortativ Kaa anyị mee ụjọ   Ha mee ụjọ