facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imenye ụjọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emenye ụjọ M na-emenye ụjọ   Ị na-emenye ụjọ Ọ na-emenye ụjọ
Perfekt A - A -   Ị emenyego ụjọ Ọ emenyego ụjọ
Präteritum A -   M emenyego ụjọ Ị emenyere ụjọ Ọ emenyere ụjọ
Futur A ga m emenye ụjọ M ga emenye ụjọ   Ị ga emenye ụjọ Ọ ga emenye ụjọ
Konditional M kaara imenye ụjọ     Ị kaara imenye ụjọ Ọ kaara imenye ụjọ
Imperativ       Menyee ụjọ  
Hortativ Kaa m menyee ụjọ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emenye ụjọ Ụnụ na-emenye ụjọ Ha na-emenye ụjọ
Perfekt Anyị a-emenyego ụjọ Ụnụ a-emenyego ụjọ Ha a-emenyego ụjọ
Präteritum Anyị emenyere ụjọ Ụnụ emenyere ụjọ Ha emenyere ụjọ
Futur Anyị ga emenye ụjọ Ụnụ ga emenye ụjọ Ha ga emenye ụjọ
Konditional Anyị kaara imenye ụjọ Ụnụ kaara imenye ụjọ Ha kaara imenye ụjọ
Imperativ   Menyeenu ụjọ  
Hortativ Kaa anyị menyee ụjọ   Ha menyee ụjọ