facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imeye ụjọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emeye ụjọ M na-emeye ụjọ   Ị na-emeye ụjọ Ọ na-emeye ụjọ
Perfekt A - A -   Ị emeyego ụjọ Ọ emeyego ụjọ
Präteritum A -   M emeyego ụjọ Ị emeyere ụjọ Ọ emeyere ụjọ
Futur A ga m emeye ụjọ M ga emeye ụjọ   Ị ga emeye ụjọ Ọ ga emeye ụjọ
Konditional M kaara imeye ụjọ     Ị kaara imeye ụjọ Ọ kaara imeye ụjọ
Imperativ       Meyee ụjọ  
Hortativ Kaa m meyee ụjọ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emeye ụjọ Ụnụ na-emeye ụjọ Ha na-emeye ụjọ
Perfekt Anyị a-emeyego ụjọ Ụnụ a-emeyego ụjọ Ha a-emeyego ụjọ
Präteritum Anyị emeyere ụjọ Ụnụ emeyere ụjọ Ha emeyere ụjọ
Futur Anyị ga emeye ụjọ Ụnụ ga emeye ụjọ Ha ga emeye ụjọ
Konditional Anyị kaara imeye ụjọ Ụnụ kaara imeye ụjọ Ha kaara imeye ụjọ
Imperativ   Meyeenu ụjọ  
Hortativ Kaa anyị meyee ụjọ   Ha meyee ụjọ