facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgbala

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agbala M na-agbala   Ị na-agbala Ọ na-agbala
Perfekt A - A -   Ị gbalago Ọ gbalago
Präteritum A -   M gbalago Ị gbalara Ọ gbalara
Futur A ga m agbala M ga agbala   Ị ga agbala Ọ ga agbala
Konditional M kaara ịgbala     Ị kaara ịgbala Ọ kaara ịgbala
Imperativ       Gbalaa  
Hortativ Kaa m gbalaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agbala Ụnụ na-agbala Ha na-agbala
Perfekt Anyị a-gbalago Ụnụ a-gbalago Ha a-gbalago
Präteritum Anyị gbalara Ụnụ gbalara Ha gbalara
Futur Anyị ga agbala Ụnụ ga agbala Ha ga agbala
Konditional Anyị kaara ịgbala Ụnụ kaara ịgbala Ha kaara ịgbala
Imperativ   Gbalaanu  
Hortativ Kaa anyị gbalaa   Ha gbalaa