facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịkpị aka

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m akpị aka M na-akpị aka   Ị na-akpị aka Ọ na-akpị aka
Perfekt A - A -   Ị kpịgo aka Ọ kpịgo aka
Präteritum A -   M kpịgo aka Ị kpịrị aka Ọ kpịrị aka
Futur A ga m akpị aka M ga akpị aka   Ị ga akpị aka Ọ ga akpị aka
Konditional M kaara ịkpị aka     Ị kaara ịkpị aka Ọ kaara ịkpị aka
Imperativ       Kpịa aka  
Hortativ Kaa m kpịa aka        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-akpị aka Ụnụ na-akpị aka Ha na-akpị aka
Perfekt Anyị a-kpịgo aka Ụnụ a-kpịgo aka Ha a-kpịgo aka
Präteritum Anyị kpịrị aka Ụnụ kpịrị aka Ha kpịrị aka
Futur Anyị ga akpị aka Ụnụ ga akpị aka Ha ga akpị aka
Konditional Anyị kaara ịkpị aka Ụnụ kaara ịkpị aka Ha kaara ịkpị aka
Imperativ   Kpịanu aka  
Hortativ Kaa anyị kpịa aka   Ha kpịa aka